Przejdź do treści

Zależność mocy silnika skutera od cylindra

cylindry do skuterów

Kupując jednoślad każdemu zależy na tym, aby szybko i sprawnie poruszać się po drodze. Poza bezpieczeństwem istotna jest także kwestia prędkości, którą można regulować wymieniając odpowiednie komponenty. Wpływają między innymi na to cylindry dbając o wystarczającą moc oraz maksymalne osiągi silnika.

Cylindry w zestawach

cylindry do skuterówOdbywa się tam cały proces związany ze spalaniem dawki paliwa, która przekładana jest na prędkość. Dlatego istotne jest, by podczas wymiany cylindrów dbać o ich jakość oraz wybrać właściwy materiał, z jakiego zostały one wykonane. Producenci oferują między innymi cylindry żeliwne, ceramiczne oraz aluminiowe w zależności od modelu skutera. Trzeba dobrze znać swój pojazd, ponieważ podczas zakupu istotna jest nie tylko marka, ale także pojemność oraz rodzaj silnika. Można zdecydować się na taki sam cylinder, jak był wcześniej bądź zwiększyć moc montując ten o większej pojemności. Wysokiej jakości cylindry do skuterów sprzedawane są w zestawie ze wszystkimi niezbędnymi elementami do założenia. Warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalisty, który zadba o to, by cały proces został prawidłowo wykonany, a skuter miał większe przyspieszenie i prędkość maksymalną.

cylindry do skuterówKażdy silnik ma zupełnie inne predyspozycje, dlatego samodzielna wymiana jest niemal niewykonalna, jeśli nie posiada się zaawansowanej wiedzy mechanicznej. Silniki dwu- i czterosuwowe posiadają różne moce i odmienne cylindry , dlatego nie każdy model będzie pasował do konkretnego skutera. Trzeba być jednak świadomym, że założenie większego cylindra wiąże się nie tylko z większą prędkością. Automatycznie w górę idzie także spalanie, które wpływa na koszta użytkowania jednośladu. Nie zawsze podczas wymiany chodzi o zwiększenie mocy. Wymieniając zużyty cylinder można pozostać przy tej samej pojemności, tylko skoro już podejmujemy się takiego zabiegu, to czemu by na tym nie skorzystać podwójnie? Ceny cylindrów zależą od producenta oraz pojemności. W większości sklepów internetowych można znaleźć naprawdę wysokiej jakości produkty, które pozwolą cieszyć się zarówno bezpieczeństwem, jak i większą prędkością podczas jazdy. Na moc silnika wpływa wiele czynników, jednak najważniejszym, który można regulować jest cylinder. Jest to najprostsza możliwość, która pozwoli nam dodać mocy skuterowi, by jego prędkość znacząco wzrosła.

Można oczywiście rozważyć modyfikacje układu wydechowego, bądź redukcję wagi, jednak tylko zwiększając pojemność zyskuje się sto procent pewności udanego procesu. Należy pamiętać

buykamagrausa.com

, że cylindry zawsze powinny pochodzić tylko ze sprawdzonego źródła. Czasem lepiej więcej zainwestować, niż płacić podwójnie, gdy pierwszy po kilku miesiącach ulegnie awarii.