Przejdź do treści

Popularne kolory samochodów i oklejanie ich reklamami

oklejanie aut

Według nagromadzonych przez jedną ze światowych firm danych wynika, że najpopularniejszym kolorem samochodu jest srebrny (25%). Na drugim miejscu z niewielką różnicą znalazł się kolor czarny (23%), a na trzecim biały (16%). Do czołowej dziesiątki, można zaliczyć również szary (13%), niebieski (9%), czerwony (8%), brązowy i beżowy (4%), zielony (1%) oraz żółty i złoty (1%). Pozostałe kolory są wybierane przez mniej niż 1% osób.

Całościowe oklejanie samochodu

oklejanie autWielu właścicieli aut, a w szczególności przedsiębiorców oprócz wybrania odpowiedniego koloru, decyduje się również go okleić. W jakim celu i czym? Samochody osobowe, dostawcze

, a także środki komunikacji publicznej często mają różnego rodzaju naklejki, w tym mniejsze, dekoracyjne bądź informacyjne oraz większe – reklamowe. O ile pierwsze z nich służą wyłącznie do poprawy walorów estetycznych pojazdu, tak w przypadku informacyjnych bądź reklamowych, zastosowanie jest znacznie szersze. Właściciele aut mogą okleić szyby lub karoserię pojazdu naklejkami informującymi o zakresie świadczonych usług, nazwie firmy oraz numerze telefonu. Niektórzy z nich decydują się również na całościowe oklejanie aut, co oznacza, że pojazd przechodzi kompletną modernizację wyglądu – na lakier nanoszona jest grafika bezpośrednio powiązana z tym, czym zajmuje się właściciel. Jeżeli prowadzone przez posiadacza pojazdu firma skupia się na usługach gastronomicznych, wówczas na drzwiach bądź masce może się pojawić między innymi wzór kucharza, serwowanych w lokalu dań czy nawet siedziby firmy.

oklejanie autZ usług przedsiębiorstw zajmujących się oklejaniem samochodów, korzystają między innymi szkoły jazdy, restauracje, biura rachunkowe, firmy budowlane, przedsiębiorstwa transportowe i wiele innych. Jest to skuteczna forma przyciągnięcia nowych klientów, gdyż poruszając się ulicami oryginalnie ozdobionym samochodem, z pewnością przykuje się uwagę przechodniów i innych kierowców. Szczególnie skuteczną reklamę zrobią środki komunikacji publicznej, z których dziennie korzysta bardzo dużo osób. Współpraca z firmami zajmującymi się oklejaniem samochodów jest bardzo prosta.

Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie zakład blisko miejsca zamieszkania

, a następnie przedstawić firmie projekt, który ma zostać zrealizowany. Fachowcy zazwyczaj są w stanie doradzić i podpowiedzieć w sprawach związanych z doborem odpowiednich kolorów czy nawet stworzeniem wzorów dla konkretnych branż. Naklejki są solidnie przytwierdzane, dlatego nie odpadną i przez cały czas będą prezentowały się bardzo dobrze.