Przejdź do treści

Najnowszy fotelik dla dzieci od Recaro

recaro foteliki dla dzieci

Każdy rodzic, który planuje przewozić swoje dziecko w samochodzie, musi kupić odpowiedni fotelik samochodowy. Warto, podejmując taką decyzję, kierować się jego bezpieczeństwem i dopasowaniem- zarówno do wagi jak i wzrostu naszego dziecka, jak i do samochodu, w którym fotelik będzie zainstalowany.

Fotelik i nosidełko w jednym

recaro foteliki dla dzieciWarto również zdecydować się na model, który zapewni małemu pasażerowi wygodę w trakcie podróżowania. Wiodącą marką na rynku jest recaro foteliki dla dzieci przez nią produkowane cieszą się dużym uznaniem wśród rodziców. Marka cały czas udoskonala swoje pomysły i wprowadza na rynek coraz to nowocześniejsze i bezpieczniejsze modele. Najnowszym fotelikiem marki Recaro jest Zero 1. Elite i-Size 2017. Fotelik jest pierwszym na świecie fotelikiem, spełniający normę i-Size, który może się obracać o 360 stopni i posiada wymienne dodatkowe nosidełko dla niemowląt. Jest to rozwiązanie innowacyjne, dotychczas niespotykane na rynku fotelików samochodowych dla dzieci. Fotelik montowany jest tyłem do kierunku jazdy, jednak jeśli dziecko podrośnie- istnieje również możliwość instalacji przodem. Dzięki możliwości obrotu wkładanie, zapinanie i odpinanie dziecka w foteliku jest znacznie ułatwione.

recaro foteliki dla dzieciPoza tym nosidełko można wpiąć do większości popularnych wózków dziecięcych. Recaro Zero 1. Elite i-Size instalowany jest w samochodzie za pomocą systemu Isofix i przeznaczony jest dla dzieci z kategorii wagowej 0- 18kg, a więc od urodzenia aż do czwartego roku życia. Nosidełko jest bardzo lekkie, waży niespełna 3 kg. Fotelik jest bardzo bezpieczny

, można powiedzieć, że jego najmłodsi użytkownicy (noworodki) będą mieli zapewnioną podwójną ochronę podczas zderzeń bocznych- którą będą stanowiły dwa foteliki. Recaro Zero. 1 Elite jest wyposażony w zaawansowany system ochrony bocznej, a także w system bezpieczeństwa Hero uniemożliwiający ześlizgnięcie się lub skręcenie pasów i ułatwia ich zapinanie. Zastosowane w foteliku pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zabezpieczają dziecko przed siłami powstałymi w razie zderzenia czołowego. Fotelik jest wykonany z trwałych i solidnych materiałów absorbujących energię

, a jednocześnie zapewnia dobrą cyrkulację powietrzna i przewiewność, co pozwala dziecku na wygodne podróżowanie nawet w gorące dni.

Model otrzymał 4 gwiazdki w testach zderzeniowych ADAC. Kierując się dobrem i komfortem swojego dziecka, warto dobrze przestudiować polski rynek fotelików samochodowych dla dzieci, szukając modelu, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, a naszym pociechom zapewni bezpieczną i wygodną jazdę.