Kiedy warto kupić używany ciągnik?

ciągniki siodłowe używane

Transport to stale rozwijający się sektor gospodarki. Chodzi tu nie tylko o transport osobowy, ale przede wszystkim o transport towarów. Obecnie bardzo poszukiwani są dostawcy, kurierzy, kierowcy ciężarówek. Nic więc dziwnego, że firmy inwestują we własną flotę transportową, a nie chcą się zdawać jedynie na firmy zewnętrzne. Problemem może być jednak cena aut ciężarowych i dostawczych.

Niedrogie ciągniki używane

ciągniki siodłowe używaneIch koszt przeciętnie sięga kilkuset tysięcy złotych, może przekroczyć także milion złotych. Nawet duże firmy mają problem, by wygospodarować taką kwotę, szczególnie jeśli pilnie potrzebują kupić takie auto. Co wtedy można zrobić? Zawsze można kupić buyantibiotics24.net

,1,ciagniki-siodlowe.html”>markowe ciągniki siodłowe używane. Używane pojazdy mogą być nawet kilka razy tańsze niż te nowe, nie tracąc przy tym na sprawności. Taki ciągnik musi oczywiście przejść badania technicznie, mieć wszystkie instalacje i systemy sprawne. Jednak ze względu na to, że mają one duże przebiegi, czy też były już klepane ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna. Kto powinien się zdecydować na taki ruch? Na pewno firmy, które dopiero zaczynają swoją ekspansję. Nie mają jeszcze sporej ilości gotówki na zakup nowego ciągnika, za to używany mieści się w budżecie. Dzięki temu można rozwinąć firmę bez brania kredytów czy wydawania całych zarobionych pieniędzy w firmie.

ciągniki siodłowe używaneDruga sytuacja jest wtedy, kiedy firma transportowa widzi zwiększoną liczbę zamówień, której nie potrafi obsłużyć. Wzrost może być przejściowy lub stały. Jeśli wyda się krocie na nowy ciągnik, a okaże się, że z jakiegoś powodu kilka firm zrobiło duże zamówienie, ale nie jest to sytuacja stała to firma zostaje z ciągnikiem, którego używać nie będzie. Może go wtedy sprzedać lub też zostawić w nadziei, że się kiedyś jeszcze przyda. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno używanego ciągnika. Wtedy wyda się mniej, mniej też szkoda będzie sprzedawać ciągnik. Są oczywiście inne opcje kiedy powinno kupować się używane pojazdy. Mogą to być kłopoty z finansami w firmie, które pojawiają się równocześnie z większą ilością zamówień. To opcja wtedy, kiedy firma nie ma dużej gotówki, a chce rozwijać działalność.

Używane markowe ciągniki siodłowe to doskonała inwestycja dla wielu przedsiębiorców. Sprawdzą się wtedy kiedy nie posiadamy dużej gotówki, nie wiemy czy na pewno będziemy używać ciagnika, czy jest nam on stale potrzebny, a może lepiej jest od czasu do czasu go wynająć. Najważniejsze to brać ciągniki ze sprawdzonego źródła, tak by były w pełni sprawne i mogły nam dłużyć przez długi czas.