Przejdź do treści

Jak legalnie dokonać kasacji pojazdu?

Kasacja samochodu

Samochody, które nie nadają się do dalszej eksploatacji ze względu na stan techniczny nie przechodzą okresowego przeglądu, co sprawia, że nie są dopuszczone do ruchu. Jedyną możliwością na legalne pozbycie się takiego pojazdu jest udanie się do stacji demontażu pojazdu, gdzie spisany zostanie protokół złomowania przekazany wraz z nieważnymi dokumentami właścicielowi.

Masa pojazdu a jego kasacja

Kasacja samochoduTylko wtedy zyskuje on prawo do wyrejestrowania samochodu w urzędzie jednocześnie tracąc prawo własności. Dlatego istotne jest by wybrać się do certyfikowanego punktu, gdzie wszystkie formalności zostaną wykonane zgodnie z prawem. Na rynku pojawia się coraz więcej złomowisk oferujących zakup pojazdu bądź darmowe przyjęcie pozostałości karoserii. Wynika to z faktu, że sprzedający często wyciągają z pojazdu najcenniejsze rzeczy sprzedając je jako części używane, dzięki czemu choć część kosztów zakupu im się zwraca. Legalne punkty demontażu, gdzie odbywa się kasacja samochodu dokładnie sprawdzają masę przywiezionego pojazdu z zapisem w dowodzie rejestracyjnym, przez co wyciągnięcie jakiejkolwiek części jest niemal niemożliwe. Za brakujące kilogramy trzeba uiścić opłatę

buy cheap kamagra oral jelly

, która często powoduje, że nie dostajemy nic za pozostałości samochodu. Trzeba więc być ostrożnym i dokładnie sprawdzić, czy dana stacja posiada zezwolenie na wystawianie dokumentów.

Kasacja samochoduSą one niezbędne, ponieważ uprawniają do wyrejestrowania samochodu, co wiąże się z unieważnieniem dowodu, tablic oraz brakiem opłat za ubezpieczenie. Poza tym trzeba pilnować kwoty, jaką oferują nam złomowiska, by nie były one obniżone. Wiadomo, że każdy na takiej transakcji musi coś zyskać, jednak stacja będzie mogła sprzedać wszystkie części nadające się do dalszego wykorzystywania i pozyskać z nich korzyści majątkowe. Ustalona więc została odgórna kwota za każdy kilogram wagi właściwej pojazdu, aby żaden właściciel nie poczuł się oszukany. Legalne punkty często oferują również samodzielnie przywiezienie pojazdu na teren złomowiska bez dodatkowych kosztów, co jest bardzo przydatne kiedy samochód nie jeździ. Jeśli pragniemy legalnie dokonać kasacji pojazdu trzeba wybierać tylko sprawdzone stacje demontażu samochodów.

Poza tym jest to opłacalne ponieważ otrzymuje się nawet do kilkuset złotych za auto, które nie nadaje się do dalszego użytku, czego na nielegalnych złomowiskach nie proponują. Zdecydowanie lepiej powierzyć auto do rozbiórki punktom kasacji, niż sprzedawać części, których równowartość otrzymamy za cały pojazd podpisując umowę jego zbycia i to legalnie.