Przejdź do treści

Jak dbać o powłokę ceramiczną?

Każdy kierowca z pewnością chce jak najlepiej dbać o swoje auto. Obecnie jest na to wiele sposobów. Oczywiście łączy się to z kosztami, jednak zazwyczaj jest to opłacalne działanie. Wiele warsztatów proponuje różne rodzaje zabezpieczeń lakieru. Jednak coraz częściej na rynku powstają firmy, które poświęcają się tylko temu zadaniu. W związku z tym przed wybraniem odpowiedniej należy zapoznać się z opiniami innych klientów

puttygen.site

, przejrzeć cennik, a także porozmawiać z pracownikami, by poznać ich nastawienie.

Idealna powłoka ceramiczna

Większość kierowców zaraz po kupnie auta udaje się do takiej placówki. Głównie dlatego, żeby zadbać o wspomniany lakier. Najpopularniejszą metodą jego ochrony jest powłoka ceramiczna. Nakłada się ją specjalną techniką. Dzięki temu chroni się karoserię przed zarysowaniami i różnymi zabrudzeniami, takimi jak odchody ptasie, asfalt, czy sól, która rozsypywana jest na drogach zimą. Co więcej, jest ona bardzo trwała. Jeśli się o nią odpowiednio dba, wytrzyma nawet pięć lat. Jednak należy robić to rozważnie i dokładnie. Dzięki temu przez wiele czasu będzie można się nią cieszyć, a także zaoszczędzić pieniądze, które wydałoby się na myjnie. Należy wspomnieć również o właściwościach antystatycznych i hydrofobowych, które ma powłoka ceramiczna na auto – Warszawa, Poznań, czy Kraków, to tylko jedne z wielu miast, w których można ją wykonać i przekonać się o ich działaniu.

Po aplikacji preparatu należy o niego oczywiście odpowiednio dbać. Już na samym początku można wykluczyć wizyty w myjni mechanicznej. Nie jest to dobry pomysł

cialis uk

, ponieważ tylko będzie się go uszkadzać. Najlepiej wykonywać wszystko na własnym podwórku. Na samym początku należy nałożyć aktywną pianę, która rozpuści największy brud. Kiedy zauważymy, że zaczyna cała spływać można rozpocząć spłukiwanie. Jednak trzeba pamiętać, by zacząć od dolnych partii i stopniowo przesuwać się w górę. Dzięki temu wszystko lepiej się domyje. Kolejny etap z reguły nazywa się myciem na dwa wiadra. Kolejną warstwę brudu usuwa się za pomocą specjalnej rękawicy, którą nakłada się na rękę. Oczywiście należy namoczyć ją w wodzie, w której znajduje się już odpowiedni preparat. Mycie rozpoczynamy od górnych partii i stopniowo przemieszczamy się ku dolnym.

Potrzebne są nam dwa wiadra, by przemywać rękawicę w czystej wodzie. Dzięki temu nie będzie rozprowadzać się zebranego brudu po całym lakierze. Następnie wystarczy osuszyć całe auto. Dbanie o powłokę ceramiczną nie jest trudne. Jedyne co trzeba zrobić to tylko odpowiednio umyć samochód i użyć do tego konkretnych preparatów, a także rękawicy.